RĖMĖJAI:

Dainora ir Erasmo Soto

A. ir L. Mišeikiai

Rima Auštrienė

Ingrida Dargelienė

Jūratė Lalaitė

Austėja Jonkaitytė

L. ir K. Grodeckai

Danguolė Bladienė

NAUJIENOS BIBLIOTEKOJE

 

Biblioteka dirba kasdien nuo 8:00 val. iki 13:30 val.

 

Biblioteka nedirbs nuo 2018-07-09 iki 2018-08-13!!!

2018-06-28  

 

Visų laikų populiariausios knygos: kiek iš jų jau spėjote perskaityti?

Ir moksleiviui,

ir mokytojui :)

 

2018-05-22

 

Bibliotekoje nauja knyga!!!

2018-04-10

 

Konferencija

Mokyklos bibliotekos svarba įgyvendinant ugdymo turinį”

 

Į konferenciją, kuri vyko VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir komunikacijos centre (MKIC) važiavome ir mes: Tauragės, Šilutės r. ir Pagėgių sav. mokyklų bibliotekininkės. Konferencijoje išklausėme ŠMM viceministro G. Kazakevičiaus pasisakymų apie konkrečius pokyčius laukiančius mokyklų bibliotekininkų, reikšmingų pranešimų: "Mokyklų bibliotekininkų ir mokytojų požiūris į informacinio raštingumo ugdymą" (Dr. V. Grygas), "Gimnazijos bibliotekos vaidmuo įgyvendinant ugdymo turinį" (Direktorė D. Marmienė), "Laisvė skaityti" (LAB D. Balčytytė).
Po konferencijos vyko visuotinis LMBDA susirinkimas, kuriame išrinkta nauja asociacijos valdyba ir pirmininkė Dalia Balčytytė.

 

 

2018-04-09

 

JOHANESO BOBROVSKIO gimtadienis!!!

 

 

"Žmogus nėra aritmetinis vidurkis"

                          /J. Bobrovskis/

 

 

Bibliotekoje  - informacinis stendas ir knygų paroda.

2018-04-02

 

TARPTAUTINĖ VAIKIŠKOS KNYGOS DIENA!!!

 

Balandžio 2-ąją, žymaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena pasaulyje minima nuo 1967 metų. Kasmet kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitos šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos IBBY skyrius.

 

     2018-aisiais suteikta galimybe pasinaudojo latviai.

     Daugiau apie Tarptautinę vaikų knygos dieną rasite bibliotekoje arba  skaitykite čia...

 

 

2018-03-22

 

VYDŪNUI - 150!!!

 

"Gyvenimo nuoboduliu serga tik nuobodūs žmonės." (Vydūnas)

 

Bibliotekoje - informacinis stendas ir knygų paroda.

2018-03-21/25

Lenkijoje, vyko projekto SB FICA South Baltic Food Inovation Culture Actors partnerių susitikimas.

Aplankėme privačią mokyklą, kuri yra vienintelė Cewice savivaldybėje mokinanti Kašubų kultūros ir tradicijų verslo kompetencijų pagrindais.

Lankėmės Siemirowice, kur buvo pristatyti Šeimų darželiai/sodeliai, kur vaikai mokosi, kaip reikia sodinti, auginti ir prižiūrėti įvairius augalus. Pristatytos lauko veiklos, renginiai ir įrenginiai skirti tiek vietos, tiek kitų gyvenviečių vaikams ir jaunimui.

O mes pristatėme mūsų krašto Velykų papročius ir tradicinius patiekalus dalyvaujant regioninėse Velykinių stalų varžytuvėse.

 

2018-03-20

 

Pažymint Vydūno metus...

2018 m. kovo 20-21 d. Pagėgių sav. viešojoje bibliotekoje vyko jungtiniai profesionalių meno parodų organizavimo mokymai Pagėgių savivaldybės ir Punsko valsčiaus kultūros darbuotojams „Kaip rengiami ir kūrybiškai įgyvendinami parodiniai projektai“, sukvietę per 50 mokymų dalyvių. Šių mokymų metodinė medžiaga parengta remiantis kovo 19 d. pristatytos Lilijos Valatkienės parodos „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ rengimo ir eksponavimo ypatumais. Pastarąją temą apžvelgė bei gausybe vaizdinės medžiagos pavyzdžių savo kalbą iliustravo ilgametė žurnalistė ir profesionali fotomenininkė Lilija Valatkienė. Kultūrologas Vytautas Jonas Juška skaitė pranešimą „Menininko užduotis – vadybos ir kūrybos atskirtis“, o Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė – paskaitą „Vydūno gyvenimo ir veiklos keliais“ (Vilhelmo Storostos-Vydūno (1868-1953) bibliografinė apžvalga). Po mokymų buvo organizuota ekskursija po Pagėgių kraštą. Prioritetas teiktas su Vydūnu susijusių objektų aplankymui. Daugiau skaitykite čia.....

/Informacija ir nuotraukos A.Andrulienės/

2018-03-19

 

Pažymint Vydūno metus...

 

2018 m. kovo 1 d. – gruodžio 31 d. vykdomas projektas, kurio tikslas – stiprinti Pagėgių krašto ir Punsko bibliotekininkų bei kitų kultūros darbuotojų bendradarbiavimą, rengiant bendrus mokymus, organizuojant kultūrinę veiklą, dalijantis patirtimi. 2018 m. kovo 19 d. organizuotas fotomenininkės, žurnalistės Lilijos Valatkienės (Vilnius) fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų parodos „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ atidarymas. Vydūno veiklą taip pat apžvelgė kultūrologas, vertėjas Vytautas Jonas Juška (Vilnius). Daugiau skaitykite čia.....

/Informacija ir nuotraukos A.Andrulienės/

 

2018-03-12

 

Senų knygų paroda

 

"Kaip savo kryžių nešei Tu knygą,

nes nebebuvo brangesnio nešulio..."

2018-02-19

 

Dėkojame 

 

Giedrei Milerytei - Japertienei

 

už kalną padovanotų knygų!!!

 

 

 

2018-02-09

 

Sutinkame vasario 16-ąją!!!

2018-01-24 

Į Vilkyškių seniūnijos bendruomenės salę sugužėjo Tauragės apskrities gimnazistai, dalyvaujantys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamų edukacinių renginių cikle „Pokalbiai apie emigraciją 3“. Į svečius nuoširdžiai kreipėsi mūsų gimnazijos direktorė Rima Auštrienė, akcentuodama temos aktualumą ir jautrumą. Mokiniai išgirdo pasakojimus jaunų žmonių, kurie jau turi emigracijos patirties ir suspėjo nemažai nuveikti Lietuvoje. Programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Barbora Butkutė ir Matas Mačiulaitis bei Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas pasidalijo įspūdžiais apie studijas ir darbą užsienyje, papasakojo apie galimybes įgyvendinti savo siekius Lietuvoje. Ypač sudomino Martyno Mažvydo bibliotekos atstovės Giedrės Milerytės-Japertienės, baigusios mūsų mokyklą, emigracijos samprata, santykis su gimtuoju kraštu. Susitikimas gimnazistams sukėlė daug minčių, paskatino susimąstyti apie savo ateitį.

Daugiau apie tai galite rasti: čia.............

 

2018-01-16

 

AKCIJOS

"KNYGŲ KALĖDOS 2017"

REZULTATAS:

25 knygos :)

 

AČIŪ UŽ DOVANAS!!!

 

 

2018-01-03

 

Akcijos "Knygų Kalėdos"dovanos!!!

 

Ačiū lietuvių kalbos mokytojai Rimutei!!!

2017-12-20

 

Rėmėjų dovanos bibliotekai ir jos skaitytojams!!!

 

Ačiū!!!

 

2017-12-13

 

Akcijos "Knygų Kalėdos"

knygos bibliotekoje!!!

 

Ačiū Mantai (III kl.) už dovanas!!!

 

2017-12-13 – Jurgio Kunčino (1947-2002), poeto, eseisto, vertėjo, vieno žymiausių lietuvių prozininkų po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, 15-osios mirties metinės.

 

 

Mediateka. Tūla.mp3

 

2017-12-12 Biblioteka - žinių šaltinis.

Pagėgių sav. mokyklų bibliotekininkių metodinės grupės išvyka į Kauną. Žinių ir ramybės pasisėmėme Paštuvos Basųjų Karmeličių vienuolyne.

 

2017-12-11

Pirmosios

akcijos "Knygų Kalėdos"

knygos bibliotekoje!!!

 

Ačiū Eva (IV g. kl.) už dovanas!!!

2017-12-05 "Pokalbiai apie emigraciją 3" antroji paskaita visoms komandoms vyko Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje.

Kaip tinkamai atlikti interviu? Kas yra sakytinės istorijos metodas? Šiandien dr. Dalia Cidzikaitė, ilgai dirbusi laikraščio redaktore ir išleidusi kelias knygas, „Pokalbių apie emigraciją“ dalyviams pasakoja apie dalykus, kuriuos puikiai išmano. Daugiau apie tai: http://blog.lnb.lt/lituanistika/2017/12/05/silales-r-pajurio-stanislovo-birziskio-gimnazijoje-vyko-antrasis-pokalbiu-apie-emigracija-3-etapas/#more-3098

2017-11-29 "Švieskime vaikus" labdaros ir paramos fondas padovanojo šias knygas:

2017-11-20 Pasibaigė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Į projektą įsijungė 158 mokiniai ir 9 mokytojai. Vyko netradicinės pamokos bibliotekoje, muziejuje, kabinetuose. Skaitydami suomių rašytojų kūrinius, visi dalyviai susipažino su Šiaurės Šalių salomis, įvairiomis istorijomis, pažino naujų rašytojų. Ačiū mokytojoms Ligitai, Ritai Egidijai Rimai ir Astai.

 

 

 

 

LAPKRIČIO 15 - SAUSIO 06 D.

 

Jau septintą kartą

„Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas Lietuvos bibliotekoms

 

Šių metų šūkis –

Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms!!!

2017-11-15 "Pokalbiai apie emigraciją 3" pirmoji paskaita visai komandai. Tauragės Žalgirių gimnazijos, Tauragės r. Žygaičių gimnazijos ir Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos mokiniai ir koordinatoriai susirinko Tauragės "Versmės" gimnazijoje, kur istorikai Arūnas Antanaitis ir dr. Giedrius Janauskas skaitė paskaitą apie emigraciją.

2017-11-13 Prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Mūsų gimnazija prisijungė į skaitymus auštant. Šių metų skaitymų tema - salos. Pirmieji bibliotekoje iškilusias salas išbandė pirmokai su mokytoja Jūrate ir  priešmokyklinio ugdymo klasė su mokytoja Deimante. Ikimokyklinio ugdymo grupė su mokytoja Ramune salą su švyturiu atrado savo grupėje.

2017-11-03/05 Dalyvavau Socifaction komandos Inovatorių slėnyje vestuose mokymuose tam, kad informacijos sklaida apie socialinį verslą ir jo galimybes Lietuvos regionuose skleistųsi kuo efektyvesniais ir inovatyvesniais būdais. Nuotr. Socifaction komandos. Daugiau nuotraukų čia.....

2017-10-19. Netradicinė integruota anglų kalbos ir ugdymo karjerai pamoka Ig klasei "My future profession" gimnazijos bibliotekoje.  Ig klasės gimnazistai angliškai pasakojo, kokia yra jų svajonių profesija. Ugdymo karjerai specialistė supažindino moksleivius su lazerinės fizikos ir optinių technologijų specialisto bei genetiko profesijomis. Mokytojos Laura Grodeckienė ir Donata Šaulytė.

Daugiau: http://debesuklase.weebly.com/netradicin279s-pamokos.html

2017-10-27 Startavo Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos edukacinių renginių ciklas "Pokalbiai apie emigraciją 3". Projekte norą dalyvauti pareiškėme net septynios gimnazijos: Tauragės rajono Žygaičių gimnazija, Tauragės Žalgirių gimnazija, Tauragės „versmės“ gimnazija, Šilalės Simono Gaidėšiaus gimnazija, Šilalės Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija ir mūsų - Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija. Savanorišku principu suburtos moksleivių grupės išklausys VDU Lietuvių išeivijos instituto darbuotojų parengtų paskaitų apie lietuvių diasporos istoriją, kūrybinėse dirbtuvėse susipažins su sakytinės istorijos metodu, drauge sudarys klausimyną, mokysis, kaip daryti interviu, kaip surinktą medžiagą parengti ir apibendrinti. Kiekvienas projekto dalyvis turės pakalbinti po vieną ar du emigravusius tautiečius, tuos pokalbius įrašyti ir perrašyti. Projekto metu įgytos naujos žinios apie emigraciją ir gimnazistų surinkta sakytinės istorijos medžiaga bus panaudota paskutiniame projekto etape – LNB įvyksiančiuose viešuose moksleivių debatuose apie emigraciją.

 

Į pirmąjį LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos tyrimų skyriaus vykdomo ciklo renginį Tauragės „Versmės“ gimnazijoje susirinko projekto partnerio, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto, atstovai dr. Giedrius Janauskas ir dr. Arūnas Antanaitis ir nauji projekto mokyklų koordinatoriai.

Metų knygos rinkimai 2017!!!

 

Paskelbti išskirtiniausių kūrinių penketukai!!!

 

 

Visą informaciją apie kūrinius rasite šiuo adresu: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1479864092

 

 

BALSAVIMAS ČIA!!!